ASTOR

Wonderware Historian 2014

Wonderware Historian 2014 jest najnowszą odsłoną popularnego oprogramowania przeznaczonego do automatycznego gromadzenia danych procesowych z takich systemów sterowania jak PLC, DSC, liczniki, HMI/SCADA oraz MES.


Historian działa w oparciu o architekturę typu client–server i może gromadzić od kilkudziesięciu do kilkuset milionów parametrów procesowych, jednocześnie udostępnianiając dane do analizy. Od niedawna agregacja zmiennych dostępna jest również w formie usługi SaaS (Software as a Service).

 

Historian Client to zestaw aplikacji i dodatków przeznaczonych do tworzenia raportów, analiz i wykresów na podstawie zgromadzonych danych. Pakiet został stworzony z myślą o maksymalizacji efektywności wykorzystania informacji z produkcji oraz prezentacji wniosków szerokiemu gronu odbiorców.

W skład Historian Client wchodzą takie komponenty jak:

  • Report – dodatek Microsoft Word,
  • Workbook – dodatek Microsoft Excel,
  • Trend – analiza wartości na wykresach,
  • Query – tworzenie zapytań do baz SQL,
  • Web Reporting – publikacja danych na stronie www. 

Wonderware Historian generuje wykresy i raporty na postawie danych produkcyjnych pozyskanych w czasie rzeczywistym jak również i archiwalnych, umożliwiając w ten sposób operatorom, inżynierom i osobom decyzyjnym na szybką wizualizację tego, co się dzieje w czasie produkcji. Oprogramowanie i przeznaczone jest dla użytkowników chcących nadzorować i optymalizować produkcję, integrując ze sobą warstwę produkcyjną oraz biznesową. 


Więcej informacji na temat Historian 2014 można znaleźć na stronie produktu.