ASTOR

BA006N – nowy robot Kawasaki do zrobotyzowanego spawania

Nowy robot spawalniczy Kawasaki BA006N ma wszystko czego potrzebuje dobry spawalnik. Optymalny zasięg 1445mm i udźwig 6 kg pozwalają realizować sprawnie większość procesów spawalnicze w przemyśle zarówno w pojedynczych małych celach spawalniczych jak i na liniach w przemyśle motoryzacyjnym. 

Konstrukcja ramienia robota pozwala realizować spawanie w ciasnych przestrzeniach lub spawanie bardzo skomplikowanych kształtów. Smukłe ramię, przelotowy nadgarstek (hollow wrist) oraz zintegrowane przewody poprowadzone wewnątrz ramienia robota sprawiają że może pospawać każdy kształt i położyć precyzyjnie każdą spoinę.

Kontroler tego robota dostarczany jest w wersji pozwalającej na sterowanie siedmioma osiami z możliwości dołożenia dwóch kolejnych. Oznacza to że bardzo łatwo można rozbudować stanowisko o dodatkowy napęd (tor jezdny lub pozycjoner) i w ten sposób znacząco powiększyć obszar roboczy robota. Pozwala to na precyzyjne spawanie obiektów o dużych gabarytach ponieważ wszystkie osie sterowane są za pomocą kontrolera robota i są całkowicie zsynchronizowane ze sobą.

Te wszystkie cechy w połączeniu z konkurencyjną ceną robota oraz niskimi kosztami eksploatacji sprawiają, że inwestycja w zrobotyzowane spawanie z Kawasaki jest naprawdę opłacalna i zwraca się szybko.   

 

Więcej informacje dostępnych jest na stronie produktu - zobacz